wtorek, 26 października 2010

Teldar Paper (1985) - Veno / Carbon / Oponix (2010)

Zachowując umiar, proporcje i zdrowy rozsądek - pewne myśli są dla niektórych spółek i osób ponadczasowe...

____________________________________


W czasach gospodarki wolnorynkowej, kiedy nasz kraj był wiodącą siłą przemysłową, obowiązywała zasada odpowiedzialności względem akcjonariuszy. Ludzie jak Canegie i Mellon, którzy stworzyli to imperium, dbali o nie, ponieważ w grę wchodziły ich własne pieniądze.

Dzisiaj zarząd nie ma żadnego udziału w spółce. Ci, których tu widzicie, posiadają w sumie mniej niż 3% majątku spółki. A co robi pan Crommwell ze swoją pensją w wysokości jednego miliona dolarów? Nie kupuje akcji Teldara! Posiada ich mniej niż 1%!

To wy jesteście właścicielami tej spółki. Tak jest, wy, akcjonariusze. Jesteście regularnie wykorzystywani przez tych królewskich biurokratów. To wy płacicie za ich lunche, wycieczki na ryby, firmowe odrzutowce i ubezpieczenia.

- wypowiedź G.Gekko na zgromadzeniu akcjonariuszy Teldar Papier
Wall Street, reż. Olivier Stone

6 komentarzy:

 1. Ale nas oszukują i nadal roluje prezes - pisze z małej litery gdyż nie mam dla niego szacunku.

  OdpowiedzUsuń
 2. ostatnie posunięcie tylko utrwala w przekonaniu że ta spółka to szmata - czy jak przyjdę do sklepu i jestem zainteresowany to co zrobi sprzedawca jak powiem że zapłacę w trzech ratach a ostatnia za 12 miechów - powie spierdalaj na drzewo albo zaproponuje kredyt na którym sporo zarobi a ja zapłacę tym samym więcej - ale nie w przypadku Veno - ta spółka ma za dużo pieniędzy i może pożyczać innym długoterminowo nie licząc na nic poza tym że kasa wróci - jak widać na przykładzie ETD (2 mln zł) , heros 620 tys zł a teraz blumerang to sporo tej kasy uwalili

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjny ruch z tą sprzedażą Carbonu.
  Spółka pozyskuje kasę i jednocześnie zamyka okres stagnacji.
  Świetne info!

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjny ruch z tą sprzedażą Carbonu.
  Spółka pozyskuje kasę i jednocześnie zamyka okres stagnacji.
  Świetne info!


  ale tej kasy nie ma i długo nie będzie a przygoda z herosem tylko utrwala w przekonaniu że za 12 miesięcy niekoniecznie muszą ją dostać , Nowak zacznie pisać a że działania windykacyjne w toku - takie to działania że pewno siadają sobie przy browarku i pierdzą co by tu zrobić aby nikt im się do dupy nie przyczepił i by jak najdłużej móc obracać nieswoją gotówką

  OdpowiedzUsuń
 5. Taaa. Okres stagnacji za nami, a to dobre. Teraz Kuich pokaże światu na co go stać! Może podejmie pierwszą w swojej managerskiej karierze samodzielną decyzję?
  Świetne info dla Carbonu i Blu, ale napewno nie dla Veno. Płatność jak zwykle odwleczona, za rok dowiemy się, że prezio, naciskany przez drobnicę, niechętnie negocjuje spłatę reszty kasy, a wtedy wymienią się barterowo. Śmieszna ta grupa Veno ze swoim śmiesznym prezeskiem. Dziwne, że przepływy są tylko między spółkami z grupy Veno i Blu. Czyżby nikt inny nie miał ochoty na zakupy szmaciarskich akcji szmaciarskich firm?
  Śmieszny jest ten cały New Connect na którym możliwe są takie wałki jak Veno.

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę "zarządzających" Veno o poprawny kontakt informacyjny z akcjonariuszami. Amatorskie odpowiedzi na pytania w Pb.pl świadczą o wyjątkowo niskiej kulturze biznesowej. Nie interesuje mnie kto odpowiada (Nowak, Kowalski, Wiśniewski, Kuich czy ktoś inny) ważne aby z zachowaniem kultury.

  Już lepszy jest brak odpowiedzi, konsekwentny, niż złośliwe i zdawkowe rzucanie odpowiedzi. Jak wam się nie chce, nie potraficie, nie wiecie to nie odpowiadajcie, teraz to wygląda na wyjątkową partyzantkę.

  OdpowiedzUsuń